ŘEDKVIČKY VÁM VYDESINFIKUJÍ TRÁVICÍ TRAKT

ŘEDKVIČKY VÁM VYDESINFIKUJÍ TRÁVICÍ TRAKT

Někdo je miluje, někomu vadí jejich štiplavá chuť. Řeč je o ředkvičkách. Zelenině, která se dá pěstovat celoročně a je velmi zdravá.

Ředkvičky patří mezi zeleninu čeledi brukvovitých. Pocházejí z Blízkého Východu. Díky velmi snadnému pěstování se však zabydleli i v našich podmínkách.

Autor

Více
BROKOLICE – ZELENINA NADUPANÁ VITAMÍNY

BROKOLICE – ZELENINA NADUPANÁ VITAMÍNY

 

Také jste si oblíbili brokolici? Patří tato super zdravá zelenina do vašeho jídelníčku?Brokolice nejen že výborně chutná, je ale také považována za naprostou vitamínovou bombu a do naší kuchyně bychom ji tak měli rozhodně zařadit. Ve 100 gramech brokolice najdeme více než 100 mg vitamínu C, dále obsahuje vitamín E, B, karoten, vlákninu, kyselinu listovou, draslík, vápník, selen a hořčík. 

Autor

Více
ČESKÁ KUCHYNĚ ANEB JSME NÁROD KNEDLÍKÁŘŮ?

ČESKÁ KUCHYNĚ ANEB JSME NÁROD KNEDLÍKÁŘŮ?

 

I když jsou knedlíky specifickým jídlem pro naši tradiční kuchyni, není to jediná věc, kterou můžeme nabídnout. Které recepty jsou tradiční a opravdu české a které jsme naopak převzali od našich sousedů? Věděli jste, že ani ten knedlík není zcela původní? Do české kuchyně se dostal pravděpodobně odněkud z Tyrolska zhruba v 18.-19. století.

Autor

Více
JEDLÉ HOUBY  NAJDEME V LESE PO CELÝ ROK

JEDLÉ HOUBY NAJDEME V LESE PO CELÝ ROK

 

Těžko bychom hledali národ, který je takovým fandou do houbaření, jakým jsme my Češi. Vlhké teplé víkendy jsou jako stvořené pro rodinné výlety do lesa, kde dědové s nadšením učí své vnuky rozpoznat jedlé houby od prašivek. Předávají jim zkušenosti i prozrazují zaručená naleziště. Večer se s nejlepšími kousky jdou pochlubit do hospody.

Autor

Více
SLIVOVICE, OVOCNÝ POKLAD ČESKÉ REPUBLIKY

SLIVOVICE, OVOCNÝ POKLAD ČESKÉ REPUBLIKY

Slivovice je destilovaný alkoholický nápoj, který se vyrábí ze švestek a je populární především ve střední Evropě a na Balkáně, ale tento čirý ovocný destilát se stává oblíbenějším a hojně vyhledávaný taktéž směrem na západ.Slivovice je vyhledávána především díky své podmanivé vůní a čistotě. V ČR má slivovice svoje unikátní postavení, po pivu je pro nás národním nápojem číslo 2.

Autor

Více
CHŘEST – ZDRAVÁ JARNÍ ZELENINA

CHŘEST – ZDRAVÁ JARNÍ ZELENINA

Chřest. Už jste tuto naprostou delikatesu někdy ochutnali? Že ne? Pak nevíte, o co přicházíte. Chřest je totiž zdravý, lahodný a připravit se dá na různé způsoby. Obohaťte si svůj jídelníček, za vyzkoušení rozhodně stojí. Chřest totiž zaznamenává opravdový boom, setkat se můžeme i s chřestovými festivaly, kde je možné ochutnat nejrůznější pochoutky právě z chřestu.

Autor

Více
OSVĚŽUJÍCÍ LETNÍ KOKTEJLY – NÁŠ BARMANSKÝ MINIKURZ

OSVĚŽUJÍCÍ LETNÍ KOKTEJLY – NÁŠ BARMANSKÝ MINIKURZ

 

Teploměry už hlásí přes dvacet, gril už je rozpálený, marinádu a grilovací omáčky už jsme si řekli. Teď je správný čas na uchvácení vašich hostů skvělou limonádou či koktejlem v orosené skleničce s úžasným chladivým efektem. Zmíníme určitě i nealkoholické varianty pro řidiče a případné ne milovníky alkoholických drinků, kterým to na sluníčku leze rychle do hlavy.