Brambory v hlavní roli. Jaké dobroty z brambor doporučujeme?

24. září 2018

 

Brambory patří mezi základní potraviny české kuchyně. Bez nich to zkrátka nejde. Bramborová kaše, bramborové knedlíky, bramborová polévka, pečené, zapečené,  bramboráky, hranolky, zkrátka brambory na tisíc způsobů.  Představíme vám brambory, tak jak je třeba neznáte a přidáme pár tipů na jednoduché recepty.

Celý článek

Bedlám to sluší v lese i na talíři. Ale pozor, bedle mohou být silně jedovaté!

20. září 2018

Sezona hub je tu. Mnozí z nás vyráží s košíky do lesů a radují se z úlovků. V lese nebo klidně i na louce můžeme narazit na oblíbené bedle. Ty totiž teď rosou jako o život.

Celý článek

SOUTĚŽ: Vyhraj krásnou kuchařku „Jíme zdravě s Fitrecepty“

17. září 2018

Přinášíme soutěž o skvělou kuchařku s báječnými a zdravými recepty. Soutěžit může každý!

Celý článek

Avokádo – zařaďte ho do jídelníčku a budou se dít divy!

16. září 2018

Už jste někdy ochutnali avokádo? Exotické ovoce, které nám má opravdu co nabídnout. Do našeho jídelníčku bychom ho měli rozhodně zařadit. Víte proč?

Celý článek

Pozor na jedovaté brambory! Jak je poznám? Jak správně uskladnit brambory aby neklíčily a nehnily?

14. září 2018

Lámete si hlavu jak správně uskladnit brambory, aby vám dlouho vydržely nenaklíčené a nehnily? Přinášíme vám léty osvědčené tipy.

Celý článek

Podzimní hubnutí – co zařadit do jídelníčku pro efektivní výsledek?

12. září 2018

Období grilovaček je pomalu za námi a mnozí z nás se nyní děsí při pohledu na váhu. Jak se efektivně a rychle zbavit nabraných kil? Pusťte se s námi do podzimního hubnutí a zapojte podzimní plodiny, kterých je v současné době všude dostatek. Pomohou vám při dietě, dodají tělu potřebné minerály a vitamíny a budete se cítit svěže.

Celý článek

RAW strava – co se skrývá v tomto způsobu stravování?

8. září 2018

Víte co značí zkratka RAW? Tato tři písmena představují zkratku pro nový způsob stravování. Pojem RAW food nebo také RAW byl převzat z anglických výrazů raw (syrový) a food (strava, jídlo). 

Celý článek

Jak správně skladovat jablka a hrušky? Má to svá pravidla

6. září 2018

Urodilo se vám velké množství jablíček a hrušek a chcete si je uchovat na zimu? Poradíme vám jak s nimi správně naložit, abyste si na nich mohli s chutí pochutnat i v zimě. I skladování ovoce má totiž svoje pravidla.

Celý článek

Pochází pizza opravdu z Itálie?

4. září 2018

Sýrová, šunková, s feferonkami, žampiony, slaninou nebo dokonce s ovocem? Také se vám sbíhají sliny při pohledu na pizzu? Není se čemu divit, pizza je jedním z neoblíbenějších jídel napříč kontinenty. Jaká je její historie a pochází pizza opravdu z Itálie, jak se říká?

Celý článek

Vlašské ořechy – co z nich dělá superpotravinu?

4. září 2018

Je začátek školního roku a to znamená, že je tady i sezona vlašských ořechů. Jaké benefity nám konzumace vlašáků přináší, jak je uchovat do zásoby a co z ořechů připravit?

Celý článek

Hledat

Kategorie