Nedáte dopustit na nejrůznější ovocné a zeleninové džusy? Potom se vyplatí jistá obezřetnost, abyste svému zdraví v dobré víře spíše neuškodili. Pozor na džusy z krabice, které rozhodně nejsou zdravé.

 

Nekonečná nabídka džusů a šťáv

Nabídka ovocných a zeleninových šťáv a džusů v obchodech je velmi rozmanitá, ale to nic nemění na tom, že tyto výrobky znamenají pro naše zdraví spíše hrozbu než užitek. Většina z nich je vyráběná z tepelně upraveného ovocného koncentrátu, ve kterém už nejsou žádné přírodní vitamíny. Někteří výrobci přidávají do džusů umělý vitamín C, ale to, že synteticky vyráběné vitamíny nejsou vždycky prospěšné, je už díky mnoha věrohodným studiím obecně známo. Nekupujte předraženou sladkou vodu a obraťte se k domácímu odšťavňování, které vám navíc zásadně vylepší zdraví!

 

Zeleninové šťávy pijte, co hrdlo ráčí, s ovocnými opatrně

I tady platí, že nic se nemá přehánět. Ovocná šťáva, která byla oddělená od pevné vlákniny, má poměrně vysoký glykemický index a to není dobré pro slinivku – zvlášť u dospělých. Pokud se ovocných šťáv nechcete vzdát, ideálním řešením je míchat je napůl se zeleninovými. Glykemický index se tím sníží a šťáva bude zdraví mnohem prospěšnější. Neznamená to ale, že si ráno nemůžete dopřát sklenici čisté pomerančové šťávy – s ovocnými šťávami buďte opatrnější hlavně ve večerních hodinách.

Pro odšťavňování nejrůznějších druhů ovoce a zeleniny včetně listové a kořenové jsou nejlepší vertikální šnekové odšťavňovače. Jejich obsluha i údržba je vůbec nejpohodlnější, a tak vás nebude od pravidelného používání odrazovat.

 

Pomocníci pro zdravé stravování

Naše zdraví si zaslouží více péče, která by rozhodně měla začít u zdravého stravování. I to je důvodem, proč čím dál více lidí investuje do užitečných pomocníků, díky nimž lze snadno připravit domácí šťávy, chléb, jogurty, klíčky a mnoho dalšího. Takové přístroje nabízí e-shop Přístroje pro zdraví, kde si můžete pořídit ty nejkvalitnější vertikální odšťavňovače, smoothie makery, mlýnky na obilí, domácí pekárny, sušičky ovoce apod.

 

 

Autor reportu: Marek Novák

 

 

.

Hledat

Kategorie