VALENTÝN – SKVĚLÉ MENU, SE KTERÝM ZABODUJETE

 

Valentýn se blíží. Pro někoho je to den jako každý jiný, pro jiného je to svátek lásky a příležitost k vyznání své náklonnosti. Jedni Valentýna milují, jiní jej nenávidí a tvrdí, že láska by se neměla vyznávat jenom v tento den. A proč právě 14. únor? Proč se to v polovině února srdíčky kolem nás jenom hemží?

 

Datum 14. února roku 296 byl popraven kněz Valentýn. Neposlechl totiž rozkazu římského vládce Marcuse Aureliuse Claudiuse II, který zakazoval sňatky a tajně oddával milence a žehnal lásce. Ještě před smrtí se zamiloval do dcery žaláře a poslal jí zamilované přáníčko. Proto si dodnes na svatého Valentýna lidé posílají milostná přání, takzvané Valentýnky (…).

A jak projevit lásku své drahé polovičce? Způsobů je opravdu hodně, ale co to letos zkusit trošku jinak? Překvapte partnera naším originálním valentýnským menu. Díky jednoduchým a chutným receptům vykouzlíte své lásce úsměv na tváři. Ne nadarmo se totiž říká, že láska prochází žaludkem.  Budete-li navíc vařit s láskou, určitě se vám večeře podaří.

 

 

 

 

 

 

Jako předkrm vyzkoušejte například naše Valentýnská srdíčka, která jsou ideálním předkrmem pro všechny zamilované.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jako hlavní chod servírujte plněnou panenku se švestkovou omáčkou, na toto skvělé jídlo jen tak nezapomenete.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Je libo něco sladkého na konec? Upečte své drahé polovičce dort Harlekýn s hříšně dobrou Pařížskou šlehačkou. Můžete použít dortovou formu tvaru srdce

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nyní stačí již jen navodit tu správnou valentýnskou atmosféru. Dejte chladit dobré víno, do vázy květiny, na stůl různé dekorace ve tvaru srdíček, zapalte svíčky a romantická večeře může začít.

 

Přejeme vám dobrou chuť a hodně lásky nejen na Valentýna.

 

 

 

Mohlo by Vás také zajímat